Často se nás ptáte

...a my odpovídáme

Jak si mám vybrat ten nejlepší sedací pytel?

Protože na trhu jsou desítky firem nabízejících sedací pytle, není snadné se rozhodnout. Zvláště když v internetových nabídkách vidíme pouze malé obrázky. Proto je dobré se před nákupem zaměřit na několik důležitých prvků.
Zajímejte se o materiál a kvalitu provedení – často jsou pytle vyráběny z málo pevných syntetických lesklých materiálů z asijských zdrojů, které jsou efektní a pestrobarevné, ale nemají dostatečnou pevnost a trvanlivost a při sezení v nich se náplň sesouvá a neposkytuje dostatečnou stabilitu. Pokud výrobce používá kvalitní a ověřené materiály, jistě to zmíní v popisech produktů. Stejně tak preciznost a kvalita provedení bude jistě patrná na detailních fotkách. Pokud tyto chybí, nejspíš není na co upozorňovat :)
Velikost ... je důležité podívat se na skutečné rozměry sedacího pytle, aby byl výrobek pohodlný i pro dospělého člověka. Sedací pytel pro děti a pytel pro dospělé může na obrázku vypadat stejně velký!
Náplň ... jak říká pan Koudelka, který plní naše sedací vaky: "Ona není kulička jako kulička." Některé se sesednou velmi rychle. Naše EPS kuličky jsme pečlivě vybírali více než půl roku od 9-ti různých dodavatelů. A sedací vaky jsme testovali na dětech :o  Zní to možná až děsivě, ale šlo o testování v mateřských školkách, kde jsme vaky nechali vyzkoušet tím nejlepším možným způsobem. Skákání, sedání, denní házení s nimi, stavění domečků ... jen jenda náplň nám vyšla jako nejkvalitnější. Je to ta,kterou jsou dnes plněny SAKYPAKY. Zdravotní nezávadnost těchto EPS kuliček je samozřejmostí a její doložení bylo podmínkou zařazení do testování.
Tradice a zkušenost – Splňujeme i toto? SAKYPAKY pro Vás vyrábíme již více než 11 let. Víme o nich úplně vše :)

Čím jsou SAKYPAKY plněné? Je tato výplň zdravotně nezávadná?

Všechny výrobky jsou plněny drobnými polystyrenovými kuličkami (takzvané EPS kuličky). Pro naše výrobky používáme pouze nový, zdravotně nezávadný materiál české výroby.
Věděli jste, že mnoho výrobců přidávají do náplně lacinou polystyrenovou drť? Pokud je výrobek plněný polystyrenovou drtí je sice velmi cenově zajímavý, ale je potřeba vzít v potaz, že člověk si pak "krásně" hoví na recyklátu. Tento polystyrenový recyklát lze velmi levně pořídit ze zbytků polystyrénů například na stavbách. Ovšem jedná se pak o směs různých druhů polystyrénů a někdy nejen těch :)
Navíc drť je recyklát z polystyrenových desek nadrcených na kuličky a různé nepravidelné kousky, což má výrazný vliv na komfort sezení a tvarovatelnost sedacích pytlů.
Zdravotní nezávadnost tohoto materiálu rovněž nelze doložit. Do stavebních polystyrénů se přidávají zpomalovače hoření, které jsou zdraví škodlivé pro interiérové využití.
Před nákupem sedacího vaku si u výrobce vždy ověřte typ náplně a nechte si doložit jeho zdravotní nezávadnost.
Certifikáty státní zkušebny k výplni SAKYPAKU naleznete zde. Již několik let používáme právě tuto výplň vyráběnou v České republice.
Hřejivé teplo ... vyjímečnou vlastností polystyrenové náplně je ta, že Vám vrací teplo. Pokud na vaku sedíte, či ležíte, máte po chvíli pocit hřejivosti a maximálního pohodlí.

Z jakého materiálu jsou pytle SAKYPAKY zhotovené?

Sedací vaky SAKYPAKY pro Vás vyrábíme z vysoce kvalitních a ověřených materiálů. V základní řadě cenově nejdostupnějších sedacích vaků jde o materiál KORTEXTN 600 D - 100% polyesterový materiál s PVC zátěrem z rubní strany. Materiál je velmi pevný, stálobarevný a není náchylný na ušpinění. Snadno se udržuje vlhkou houbičkou. Země původu tohoto materiálu je Čína (ovšem hledali jsme kvalitu, nikoliv levnost :) 
Imitace kůže - materiál pro jehož výrobu je použito 12% pravých kožených vláken na tkaném textilním podkladu. Je vysoce pevný, nevytahá se, zdravotně nezávadný, využívající se mimojiné na výrobu luxusních sedacích souprav. Země původu Itálie. Materiály do exteriéru - certifikované= nepromokavé materiály vhodné i pro venkovní použití. Materiál se vyznačuje velmi snadnou údržbou a je příjený na omak.  Země původu Itálie.
Luxusní potahové materiály - různé druhy směsových materiálů ktreé se běžně využívají na sedací soupravy. Materiály jsou hřejivé, příjemné na omak, mají voduodpudívé a protišpinivé úpravy, jsou certifikované a testované na stálobarevnost a pevnost.  Země původu Itálie.

Rád bych měl sedací vak i na své terase. Je to možné?

Ano. Na našem posledním firemním večírku na terase u šéfa jsme vydrželi pouze hodinu a to kvůli nepohodlným židlím:-/  Rozhodli jsme se naléz ten nejkavlitnější materiál pro použití v exteriéru a povedlo se nám to. Je původem z Itálie, má širokou a pestrou barevnou nabídku. Ty nejzajímavější barvy jsme pro Vás zařadili a dnes již víme, že naše příští party u šéfa před půlnocí neskončí :)

Jak mám sedací pytel ošetřovat?

Údržba sedacích vaků SAKYPAKY je různá podle použitého materiálu. Vaky a taburety základní řady z KORTEXINU 600D prostě omyjte navlhčenou houbičkou, vhodný je přípravek na čištění textilií, poté nechte samovolně uschnout. Vlhké výrobky nesušte na tepelných zdrojích ani v jejich blizkosti!!! Náplně nevysypávejte a potah neperte v automatické pračce!
Koženky a materiály pro exteriéry jsou takřka bezúdržbové. Stačí je otřít vlhkou haoubičkou nebo hadrou. Snímatelné obaly mají většinou protišpinivé teflonové úpravy, nebo jsou přímo prací. Každý sedací vak, který si objednáte má na etiketě všité údaje o složení a údržbě. Navíc obdržíte informativní leták s typy pro snadnou údržbu.

Dají se SAKYPAKY dosypávat a je to nutné?

Všechny kvalitní sedací pytle pytle jsou plněny pouze novým granulátem - pěnovými EPS kuličkami. Ale i tento kvalitní materiál se časem používáním mírně sesedá. Je to přirozené a závislé na intenzitě používání. Proto je každý sedací pytel SAKYPAKY opatřen bezpečným skrytým uzávěrem na spodní straně. Sedací pytle a všechna dětská křesla mají zdrhovadlo (zip) s krytým a jezdcem chráněným proti náhodnému otevření, sedací pytle Kanafas mají v spodním lemu dvojitý suchý zip – vnější a vnitřní.
Všechny nové výrobky SAKYPAKY jsou plněny dle našich dlouholetých zkušeností. V případě potřeby je možné náplň doplnit, popřípadě odsypat. Samozřejmě že náhradní náplň dodáváme také samostatně.
Při odsypávání či dosypávání náplně mějte po ruce vysavač – i při pečlivé práce se vždy nějaké kuličky zatoulají. Při manipulaci s náplní dejte pozor na malé děti – mohli by kuličky spolknout nebo vdechnout!

Jsou sedací pytle dost pevné? Vydrží i mou váhu?

Ano, sedací pytle jsou velmi pevné a vydrží opravdu hodně. Nesnášejí ovšem ostré předměty, dupání ostrým podpadkem a podobné zacházení.
Nosnost u většiny produktů pro dospělé je až 120 kg. U dětských produktů a TABURETŮ 100 Kg.

Co když mám špatná záda?

Sedací pytle jsou velmi pohodlné i pro starší lidi a pro lidi s bolavými zády, protože se svým tvarem přizpůsobí vašemu tělu. Problém ale u těchto lidí bývá se vstáváním z pytle, pokud není nikdo, kdo by jim pomohl. Proto jsou sedací pytle určeny především pro lidi bez snížené pohyblivosti, mladé lidi, děti nad tři roky a podobně.

Mohu dostat vzorky materiálu předem?

Ano. Protože si uvědomujeme, že pouze z obrázku na monitoru není snadné přesně zjistit kvalitu materiálu a jeho přesnou barvu, můžeme Vám poslat vzorky vybraných materiálů na požádání poštou.

Jak dlouho budu čekat na svůj sedací pytel SAKYPAKY

Část našich produktů máme standardně skladem a je možné je ihned po objednávce expedovat. Vaky na zakázku jsou expedovány maximálně do 14-ti dnů. Většinou jsme však schopni expedovat do 7-mi pracovních dnů od objednávky.  Vyjímkou bývá každoročně období před Vánocemi, kdy jsou dodací lhůty sedacích vaků na objednávku obvykle prodlužují. Nemusíte však mít strach. Pokud nastává třeba jen mírné zpoždění, včas Vás informujeme.

Dostanu na sedací vak záruku?

Na všechny výrobky SAKYPAKY je poskytována záruka 24 měsíců od data prodeje. Záruka se vztahuje na vady vzniklé v průběhu záruční doby prokazatelnou chybou výrobce, vadou zpracování či materiálu, popř. užité technologie. Záruka se nevztahuje na násilné poškození výrobku způsobené nešetrným zacházením, nesprávnou údržbou, sesednutím náplně či jakoukoliv svévolnou úpravou. V případě reklamace je dobré nás kontaktovat předem a v ideálním případě nejdříve zaslat fotografii vady.

Nevybral jsem si barvu. Rozšíříte v blízké době nabídku?

My ale umíme vyrobit vak v jakékoliv Vámi požadované barvě a to již od jednoho kusu. Na tyto vaky používáme český materiál ze 100% polyesteru a díky speciální technologii Vám skutečně uděláme přesně ten odstín, který chcete. Stačí si vybrat typ a poslat nám požadovanou barvu.

Koupil jsem si u Vás vak, ale rád bych vyměnil obal. Je to možné? Bude mi nový obal pasovat na původní vak?

Ano. Střihy máme osvědčené. Pokud má Vámi vybraný obal stejný název jako původní vak, je střih stejný a nový obal bude na vak pasovat. Mysleli jsme i na to, že časem to bude chtít třeba změnu :)

 

Další Vaše dotazy směřujte na náš kontaktní email - info@sakypaky.cz. nebo na telefon (+420) 776 710 132