Jak sedací vaky čistit?

Koupili jste si před nějakou dobou sedací vak a chtělo by to mu trochu vylepšit fazónu? Jenže přemýšlíte, jak na to? Žádný problém. Stejně jako pro vás šijeme do puntíku vyladěné sedací pytle a vaky české výroby, tak jsme také připraveni vám pomoci s jejich údržbou. 

Údržba podle materiálu 

V prvé řadě je potřeba říci, že údžba bude odvislá podle materiálu, ze kterého jsou vaky a pytle SAKYPAKY ušité. 
Velmi snadné to bude u výrobků ze základní řady z KORTEXINU 600D, což je vlastně 100% polyester. K údržbě vám bude stačit jen navlhčená houbička, na níž je vhodné stříknout trochu přípravku na čištění textilií. Pak už jen necháte samovolně uschnout. Jak jednoduché, že? Právě proto jsou z polyesteru často šity dětské sedací vaky. A jen vlhká houbička s mýdlovou vodou vám postačí také k údržbě vaků, jež mají svrchní vrstvu z nylonu. 
Máme pro vás ale i 2 upozornění:
Vlhké výrobky nesušte na tepelných zdrojích ani v jejich blízkosti!
Náplně nevysypávejte a potah neperte v automatické pračce!

 

Řiďte se podle etikety

Takřka bezúdržbové jsou sedací vaky a taburety, jež jsou ušity z koženky a materiálů pro exteriéry. Aby byly zase "fit", stačí je otřít vlhkou houbičkou nebo hadrou.
Řada našich sedacích vaků, pytlů a taburetů mají dvě vrstvy – obaly. Svrchní snímatelné obaly mají většinou protišpinivé teflonové úpravy, nebo jsou přímo prací. Do pračky je ale dávejte maximálně na 30 stupňů a napoužívejte žádná chemická čistidla.   
A pamatujte, že každý sedací vak, pytel a taburet SAKYPAKY, který si u nás objednáte, má na etiketě všité údaje o složení a údržbě.

Kuličky pro komfort

Čas od času je dobré vak doplnit novou náplní. Čím? Měkkoučkými kuličkami z nezávadného polyesteru. Seženete je v našem e-shopu a sami uvidíte, že s novou náplní se vám najednou bude sedět, ležet nebo se jinak válet jako v bavlnce:)